Zvieracia farma.

Autor: Ladislav Somogyi | 27.5.2011 o 8:17 | (upravené 27.5.2011 o 8:57) Karma článku: 2,87 | Prečítané:  296x

Pokiaľ sa vám pri čítaní príspevku rozjasní myseľ a niečo vám to začne pripomínať, skúste si predstaviť seba v úlohe Sovy zo zvieracej farmy. Vzdali by ste to? Nie - Nikdy to nevzdávajme.

        Okolo stola sedí dvanásť prasiat, nožičky spočívajú na tomto kuse nábytku z orechového dreva. Všetci pofajčievajú havana a strašne kašlú. Fero Nožička, generálny riaditeľ, práve hovorí:

       „ Obráťme teraz pozornosť k šiestemu bodu programu - reklame. Povedal by mi niekto, prečo počas celého roka nikto nezavesil na vrcholec toho veľkého  stromu ceduľku s upútavkou na našu farmu?"

        Krištof Slanina, vedúci marketingu, sa ošíva na stoličke. „ Pán riaditeľ, tá ceduľka je už viac ako rok hotová. Kričal som na údržbárov, vyhrážal som sa im a prosil som sa, aby ju na strom pripevnili, ale oni sa neustále na niečo vyhovárajú."

        Karol Prasiatko, vedúci obsluhy, si odpoveď dopredu pripravil a prednáša ju s naprostou rozhodnosťou: „ Nie je to preto, že by sme sa nesnažili. Ale zakaždým, keď sa snažíme primäť moriaka, aby vyliezol na strom s povrazom na  upevnenie, spadne dole. Akurát minulý  týždeň sme  ho   dostali   až do polovičky, ale potom sa mu zachytil pazúr v kôre stromu a on si skoro zlomil väz. Každý deň v priebehu celého roka sme ho na ten strom aspoň čiastočne vysadli."

       Zuzana Rypáková, vedúca oddelenia majetku a školenia zvierat, vpadne do rozhovoru. „ Zariadila som moriakovi viac kurzov a seminárov o problematike šplhania na strom, ako vy ste absolvoval bahenných liečení. Ale máme za to, že mu jednoducho chýba motivácia. Strašne nerada to o niektorom kolegovi hovorím, ale prosto to vypadá, že ani žiadnu nemá."

       Prasce povolili účasť na schôdzi iba jedinému „beznožkovi", sekretárke spoločnosti. Dokonca aj ona, Sova, prišla len preto, aby mohla priebeh schôdze zapisovať. Nikdy predtým nenabrala dosť odvahy, aby prehovorila: „ Pán riaditeľ, prepáčte, že vás prerušujem, ale mohla by som povedať len jednu jedinú poznámku?"

       Dvanásť párov prasacích očí sa k nej obrátilo.

       „ Pokiaľ je to také nutné" hovorí generálny riaditeľ.

       „ Pán riaditeľ, prečo  tam hore s  tým povrazom  nepošlete  veveričku?  Každému je predsa jasné,   že moriak sa k tomu bude stavať vždy ako moriak?"

      Generálny riaditeľ hneď   neodpovedal. Len  sa  postavil  a batolil  sa  k sove. Bol na dvoch nožičkách akoby neistý a dvakrát alebo trikrát sa musel chytiť stola, aby nespadol, ale  nakoniec  sa  mu  podarilo  prejsť  cez  celú dĺžku miestnosti a postavil sa tvárou v tvár sekretárke spoločnosti.

     „ Vidíte čo sa mi práve podarilo?" zvrieskol na úbohého vtáka.

     „ Áno, pán riaditeľ - kráčali ste - vzpriamene."

     „  Nielenže, Sova, to nebola prostá vzpriamená chôdza. Bol som úspešný.  A naša rada    verí   v úspech.   Sme    organizáciou    neobmedzených    možností,  Sova. Moriak  na strom vylezie. A teraz vypadnite!"

      Sova za sebou potichu zavrela dvere zasadacej miestnosti a so zvesenou hlavou prechádza dvorom farmy. V diaľke vidí kravy, ako sa nepokojne vrtia, ako by mali strach, že rozbijú vajcia, ktoré sa snažia vysedieť. Kuriatka strážili sklad obilia a ich najlepšia     priateľka - veverička   sa   práve    tretí   krát   potápala    behom    svojej  už  niekoľkonásobnej  hodiny  plávania  na  rybníku.

A keď prechádzala okolo veľkého dubu, moriak z neho práve spadol na hlavu.

 

Citácia z publikácie K jadru úspechu so zvolením autora Roba Parsonsa.           

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španieli zastavili druhý útok, zabili päť útočníkov s výbušninami

Teroristi sa pokúsili o útok v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?